SVATOJÁNSKÁ ŠKOLA VŮNÍ

 5 smyslů - vůně, sluch, hmat, zrak, chuť

Svatojánská škola vůní

Škola vůní rozvíjí všech 5 lidských smyslů. Naučí vás míchat tzv. komponovat vůně. Pracovat budeme jednak s čistými, éterickými oleji ale i parfémovými fragrance. Naučíte se základy aromaterapie, pochopíte alchymii rostlin i celý systém Bachových květových esencí se kterým budeme pracovat. Míchat budeme i oleje, vyrábět pomandéry a hydroláty z čerstvých rostlin. To vše může přispět k podpoře vašeho zdraví ale i krásy. Všechny znalosti, které se naučíte, mohou sloužit na vaší profesní cestě, kde můžete své zkušenosti dále rozvíjet a obohatit tak, své klienty. Míchání parfémů je vhodné pro širokou veřejnost ale i pro umělecky a kreativně zaměřené jedince. Např. divadelníky, výtvarníky, módní návrháře, tanečníky, kreativce atd. Lze vytvořit samostatné, výukové skupiny. Výuku lze domluvit i v jiných městech, než je Praha.

Po každém absolvování jednotlivého semináře obdržíte certifikát ze Svatojánských vůní s vašim jménem.

Škola vůní

Výuka je určena jak začátečníkům, tak i mírně pokročilým studentům, kteří již mají nějaké zkušenosti s vlastní tvorbou. Pro pokročilé je určeno individuální studium, nebo pozdější zařazení do skupiny v příštím, školním roce. To, co tvoříme je vždy podnětné pro obě strany, a tak se těším, že i vy vnesete do výuku nové podněty a společně budeme tvořit s radostí, chutí i nadšením. Výuka je pro nadšence, u kterých se předpokládá, že i po skončení semináře budou rozvíjet své samo studium i ve své práci nebo soukromí.

Výuka není omezena věkem ani pohlavím. Přihlásit se mohou i skupiny starších dětí a studentů, které tento obor zajímá.

Vedle výuky probíhá i individuální míchání parfémů na které se můžete přihlásit do ateliéru.

Vladislava Mlada Jirásková, vyučující

Malířka obrazů, slov a vůní. Parfemářka a zakladatelka Svatojánských vůní - herbálního a parfémového ateliéru založeném v roce 2013. Má bohaté a dlouholeté zkušenosti s mícháním parfémů. Píšící již třináct let do časopisu Regenerace. Vydala celkem tři knihy u nakladatelství Eminent (Léčivá domácnost, Síla léčivých polévek, Receptář z barokní apatyky. V současnosti jde do vydání kniha o míchání přírodních parfémů). Spolupracuje s Českým rozhlasem a účinkuje v nejrůznějších pořadech České televize. Míchá parfémy pro divadla, galerie a nejrůznější společenské akce.

Certifikovaná odbornost - studium aromaterapie od roku 2012 (Karel Hádek), studium Bachových květových esencí (zakončeno certifikátem zapsaným v Bachově centru v Anglii. Škola přírodních terapií (zakončeno certifikátem). Zkušenost v proslulé parfumérii v Egyptě. Inspirační cesty po Anglie. Dále vlastní samostudium parfémů, bylin, rostlin, herbářů a jiných potřebných oborů. Inspiraci čerpá z tradic, umění, přírody vlastních zážitků. Ráda kombinuje svou práci s uměním např. s obrazy ale i s divadelními představeními. Vytvořila parfémy pro operu Broučci v Plzňi, pro galerie, výstavy, veletrhy, butiky, koncerty i kulturní akce. Vede semináře a workshopy na téma míchání parfémů, pořádá přednášky atd.

Témata a termíny výuky

22. 2. Míchání kadidel, rostlinných směsí, bylin a umění léčivých vykuřovadel. Parfémování kadidel éterickými oleji. Tvorba 4 živlových kadidel a soli.

28.3. Podstata parfému. Vůně základních, čistých éterických olejů, jejich kombinace tzv. skladby vůní. Tvorba vlastního parfému. Hydroláty jarních rostlin.

25. 4. Fragrance v parfémech. Co s čím komponovat, tvorba vlastního herbáře vůní. Míchání parfému, květinové vody.

30. 5. Bachovy květové esence a jak je míchat do parfémů. Tvorba vlastního, léčivého Bachova parfému.

Víkendové, letní setkání, trhání vlastních bylin v přírodě, tvorba olejů, směsí, parfémů, hydrolátů, květových vod. (Termín a cena, bude upřesněna). Orlické hory, chalupa.


Výuku povede zakladatelka herbálního a parfémového ateliéru, Vladislava Mlada Jirásková

Míchání kadidel, komponování rostlinných směsí a umění vykuřovadel. Parfémování kadidel éterickými oleji. Tvorba 4 živlových kadidel a soli.

22. února sobota 10.00 - 15.30 hod.

Program

9. 30. - 10. 00 příjezd

Výuka od 10 - 12.00 - Umění vykuřovacích rostlin a směsí, druhy kadidel, parfémování kadidel a směsí, historické směsi, vykuřovadla pro zdraví.

12.00 - 12. 45 - přestávka na oběd (polévka, čaj, káva, ovoce v ceně)

12.45 - 15.30 - míchání 4 živlových kadidel které si odnesete domů včetně soli

4 živlová kadidla (směsi kadidel, bylin a éterických olejů)

Voda - směs pro posílení vnitřního citu, zklidnění, rovnováhy a lásky

Země - podpora vytrvalosti,rozvážnosti, trpělivosti

Oheň - podpora vůle, síly, tvořivosti, aktivity

Vzduch - nové myšlenky, rozum, intelekt, dech života

Výuka probíhá přímo v ateliéru Svatojánských vůní - herbálního a parfémového ateliéru. Konopišťská 909, Šestajovice - Praha, východ 25092(městský vlak směr Český Brod z Masarykova nádraží 20 min. výstup Klánovice, poté autobusem č. 303, výstup Pražská v Šestajovicích. (dá se dojít i pěšky 20 min. chůze). Nebo konečná metra Černý most poté autobus č.303 výstup Pražská, Šestajovice).

Cena 1.250,-Kč (platba na místě nebo na účet 219641144/0300)

Celková částka za 4 semináře 5.000,-Kč (částku lze uhradit i v plné výši)

Pokud nemůžete v určených termínech a částka bude provedena, lze si vybrat seminář v jiném, domluveném termínu. Není třeba platit žádnou zálohu předem. Vystavuji fakturu nebo doklad o zaplacení.

Závazná přihláška: svatojanskevune@post.cz

Omezený počet zájemců (beru pouze do 9 uchazečů)

Výuka může probíhat i individuálně v jiném termínu po domluvě.


Témata vonných seminářů

Semináře si můžete semnou domluvit na svatojanskevune@post.cz

Cena jednotlivých seminářů se odvíjí podle počtu lidí, místa, materiálu atd. je tudíž variabilní a záleží vždy na naší dohodě

Vonný obřad

Osobní očista vonným kouřem a probuzení 5 smyslů.

Tekutá alchymie těla a vůní (práce podle ročního období a místa kde se seminář koná)

Prodýchání těla starou, perskou metodou s éterickým olejem, přírodou, krajinou, rostlinami, Zemí a tělem

Aktivace srdce pomocí květové vody z damašské růže, práce s vlastní energií

Vědomá tělesnost čhi - kung dýchání, prohýbání, prodýchání, zapojení těla a vůní, odemknutí těla (např. na jaře)

Míchání parfémové kompozice, tvorba kadidla (téma živly a roční období)

Čtení z parfému (osobní práce s vůní)

Solný rituál (míchání sole, bylin, vůní, afirmací)

Během semináře si každý může založit svůj vlastní, herbář vůní (zapisuje si různé poznámky, kreslí kresby, lisuje květiny, píše receptury vůní nebo si zakládá svůj vonný herbář)

13 ženských vůní v archetypech Bohyní

(seminář lze udělat s tancem, hudbou nebo jen více staticky s meditací a prostoupením jednotlivých rytmů)

Vonné linie jednotlivých Bohyní, nám přinášejí zapojení sebe sama na hlubší úrovni poznávání ženských archetypů. Práce s vědomou tělesností a vůní éterických olejů. Míchání olejů, parfémů květinových směsí a kadidel. Intuice těla v rytmech jednotlivých archetypů (volná, taneční část, pokud je prostor nebo meditace v pohybu). 13 rytmů hudby se střídají, představují jednotlivé archetypy Bohyní a tělo se vyjadřuje svým vlastním pohybem a jazykem. Postupně jsme vtahováni do procesu vědomé tělesnosti. Dochází tak k celistvosti, harmonizaci a komplexnosti vůní, těla, duše, srdce a tance. Při tanci se zapojují podle jednotlivých rytmů i namíchané vůně nebo kadidla. Prostor pro tanec je postupně jemně parfémován podle jednotlivých archetypů Bohyň.

Artemis, Athéna, Hestia, Héra, Demeter, Persefona, Afrodita, Aqua Pura, Čarodějka, Lyra, Atlantis, Máří Magdaléna, Druidka.

Vůně - barva - příroda - tvar

· část semináře - barva - vůně - kresba (práce s malbou, kresbou, barvou)

Vědomá práce s intuitivní, automatickou kresbou, malbou, barvou, vůní, krajinou. Hlubší navázání kontaktu s duší rostliny a přírody. Tento seminář s výtvarným zaměřením a s vůněmi je hodně intuitivní, uvolňovací s art - terapeutickými prvky. Do procesu se zapojují i přírodniny, živé rostliny. Vznikají obrazy, naší duše, podle kterých se poté volí a komponují vhodné vůně. Oleje, parfémy, kadidla, směsi bylin, květin.

· část semináře - tvar - vůně - příroda (práce s tvarem, přírodninami, krajinou)

V této části se tvoří z nalezených přírodnin, poznává se více krajina a příroda kde se seminář koná. Větve, kameny, sušiny, květiny, věnečky, dřevo, sochy z přírodnin atd. Poté se komponují na vzniklé dílo parfémy, vonné kompozice, oleje, kadidla, směsi bylin, květin, potpourri (může vzniknout případná výstava těchto děl)

Svatojánská škola vůní a otevření 5 smyslů

Seminář zaměřený jen na komponování parfémů

V tomto semináři se naučíte komponovat parfémy, poznáte okolo 100 vůní ze kterých můžete vybírat. Seminář lze rozdělit na dvě části. První jsou pouze parfémy a ve druhé komponování kadidel, směsí, potpourri, směsí a bylin. (Lze i obě části spojit dohromady)

Míchání barokních parfémů a směsí kadidel na míru

Vhodné na tématicky zaměřené akce např. historické prostory, koncerty, divadla a jiné.

Míchám do replik barokních, skleněných flakonů od českých sklářů dovážených do Versailess v Paříži.

Komponování parfémů na míru

Vhodné na vánoční večírky, společenské akce, divadelní představení, koncerty, vernisáže, výstavy, veletrhy, otevření prodejen, zajímavé akce atd. pro vaše zaměstnance nebo studentské skupiny (přijedu osobně na místo)

Ceremonie podle ročního období, svátků a významných předělů v roce

(neutrální, rituální práce a tvoření otevřeného prostoru pro všechny směry, filozofie, náboženství i zaměření. Rituál není záměrně pojmenován a omezen slovy šamanský, magický, druidský, slovanský, keltský, křesťanský, pohanský, atd., nepracuji s žádným Božstvem)

Tvořím tímto způsobem tyto rituální, otevřené, neutrální prostory pro lidi víc jak 10 let

Pouze práce se světovými stranami, živly, Zemí, vesmírem, ohněm, spojená s osobní očistou, spalováním bylin, kadidlem (případně zvukem, bubnem jinými nástroji atd.) Při této práci lze společně najít a zasvětit i vhodný strom např. dub, který bude sloužit jako ceremoniální místo pro budoucí rituály a scházení se v přírodě, ověsit ho barevnými stužkami, květinami a promluvami k duši stromu.

Pokud je to vhodné lze míchat parfémy, oleje, vonné kompozice, potpourri, byliny, kadidla.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et.

Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia.