Jsem poutnice a poustevník  zároveň

Miluji vůně, barvy a přírodu. Ve městě jsem se ale také naučila žít. V příměstské divočině na okraji Prahy. Jsem srdcem malířka i parfemářka. Můj svět je plný vůní, barev, bylin, které mi vstupují i do obrazů. O svém světe, přírodě, bylinkách, aromaterapii, píšu do časopisu Regenerace. Svět přírody je i na mých obrazech a akvarelech. Tvořím ráda z přírodnin a tvorba je podstatou mého života. Neumím si bez ní svůj život představit. Vydala jsem tři knihy u nakladatelství Eminent (Léčivá domácnost, Síla léčivých polévek, Receptář z barokní apatyky). Člověk stále dorůstá do své pravé podoby a síly. Miluji svět, který jsem stvořila a on tvoří a posiluje zpět mou duši, dává mi tak sílu. Je to proces o neustálem vyvažování protichůdných tendencí a protikladů. Tím jak naplňuji a realizuji své sny, poznávám do hloubky sebe sama. Výsledkem by měla být podle mého názoru harmonie se sebou samým, lidmi i světem. Není to vždy lehké ale potřebné, cítím to tak, být sama sebou a uvolnit svou kreativitu.

Malování

Maluju od malička. Už jako malá holka jsem sedávala na zahradě a pořád něco kreslila, lepila, kutila, vymýšlela, stavěla a hrála si venku. I když jsem malířkou školu nikdy nestudovala, přesto jsem si k malířství našla svou osobitou cestu. Má rodina nechtěla abych malovala, já si to sama neprosadila a tak jsem šla studovat na knihkupce. Pracovala jsem v antikvariátu a několik let v knihkupectví i knihovně. Narodil se mi syn a já jsem u toho začala malovat. Mé malé obrázky v té době chtělo najednou hodně lidí a začali si je kupovat. Když přišla revoluce hned jsem šla na volnou nohu a kupodivu jsem se uživila. Pracovala jsem v té době v kulturně sociální oblasti, měla jsem galerii a pořádala i kulturní pořady, stala jsem se i lektorkou tance a taiči. Pořádala jsem programy pro děti, učila malování i meditace. Můj svět se mi otevřel naplno. Učila jsem se vždy všechno sama, studovala jsem malířství na soukromých školách, kurzech a rozvíjela jsem si svou kreativitu zcela sama. I když jsem se stala malířkou dost pozdě, zůstala jsem u toho po celý můj život. Vystavuji přes dvacet let u nás i v zahraničí a baví mě malovat stále víc a víc.....

Babička

Byliny jsem se naučila od své babičky, lásku k přírodě i lidem. Moje babička byla taková renesanční bytost. Dělala vlastně hodně věcí a to mi nějak zůstalo po ní. To byl můj základ ale i život na samotě v přírodě. Od té doby mám ráda lidi, co žijí opuštěně a tvoří uprostřed přírody. Malíři, sochaři, keramici atd. mám ráda to nakukování do jejich zahrad plných soch a návštěvy jejich ateliérů. Jsem poutnice a poustevník zároveň s láskou k lidem....

Co teď dělám

Pořádám semináře, přednášky, dílny a výstavy. Učarovalo mi baroko jeho krásná architektura, malířství, hudba i vůně. Umění v té době stvořené. Je tedy zcela přirozené, že se mi otevřela cesta do BAROKNÍ APATYKY na jihu Čech, kde jsem působila a míchala barokní parfémy. Založila jsem tu i archiv vůní, dlouhodobě spolupracovala s městskou galerii na výstavách a kulturních pořadech. V roce 2013 jsem založila Svatojánské vůně která existují dodnes. V současné době žiju na okraji Prahy se svým mužem, hudebním skladatelem. Budujeme tu společný, nový domov. Žijeme tu víc jak deset let. Na zahradě našeho domu jsem vybudovala malou Svatojánskou zahradní galerii a Svatojánský herbální a parfémový ateliér a i když jsem tu zakořenila, přesto se do kraje mého dětství ráda vracím. Vůně jsou v mém životě důležité, neodmyslitelně patří k mému životu. Pamatuji si, že už jako malá, jsem vydržela na zahradě chodit a vonět k rostlinám. Od malička jsem neměla ráda maso a vždy jsem prohlašovala, že chci být poustevníkem a živit se jen květy, kořínky a rostlinami...... no vlastně se mi to všechno splnilo.

Svůj první herbář lisovaných rostlin jsem si vyrobila v deseti letech, malovala jsem rostliny a byla jsem ráda sama...... a to jsem dnes také.

V současné době se více věnuji systémům které více propojují tělo, mysl, srdce s léčivým dechem  a pohyby vycházející z taiči i čchikung v pomalých, plynulých pohybech těla, které propujuji s vuní, malováním, živly, krajinou, přírodou. Je to takové plynutí tělesnosti a přírodou, tvorbou parfémů, obrazů i akvarelů.

Vše je o citlivosti, vnímání pohybu lístku na druhém konci vesmíru

Odbornost

Soukromá studia malby a kresby (maluji a vystavuji přes 20 let)

20 let zkušeností se cvičením taiči a čchikung

Studium aromaterapie - certifikáty

Bachovy květové esence - certifikát

Škola přírodní medicíny a bylin - certifikát

Celý svět voní je plný barev a tvarů .......