BAROCK HERBAL ART
V současné době, vzhledem ke změnám a novým nařízením EU, nové legislativě je veškerá činnost ve Svatojánských vůních, škole vůní, míchání parfémů, veřejných produkcí atd. pozastavena. Děkuji za pochopení!!! Veškeré texty jsou pouze informativní a jako takové nejsou v současnosti použitelné a aktivní.


Barock herbal art

Santiniho hvězda

odkazuje na nekonečnost vesmíru, do stavu hlubokého ticha a věčného života. Je to právě tato hvězda, jejíž třpyt, nikdy nevyhasl a září na jasné obloze dodnes. Hvězda se stala symbolem projektu BAROCK HERBAL ART.

Proslulé osmicípé i pěticípé hvězdy, používal Jan Blažej Santini-Aichel (3. února 1677 - 7. prosince 1723) významný barokní architekt. O jeho soukromém životě toho moc nevíme, je pro nás dodnes stejně záhadný, jako výklad symbolů v jeho stavbách. Nechala jsem se inspirovat tímto umělcem a namalovala jsem své pojetí osmicípé hvězdy.

Projekt Barock herbal art, se zaměřuje na autorská, míchaná kadidla, parfémy, pot pourri, dekorativní vosky, bytové pomandéry, barokní parfémy, starožitné náprstky -škapulíře, plněné starožitné pudřenky, svátostky nebo toaletní krabičky, výtvarné obrazy, malované talíře na potpourri. Design na etiketách pochází většinou z maleb barokních kytic a zátiší nebo používám vlastní návrhy.

Vytvářím limitovanou nabídku, takže počet je vždy omezen. K prodeji slouží malý e shop, který jsem spustila 1. prosince 2019.

Autorkou vonných kompozic a herbálních směsí je Vladislava Mlada Jirásková.

Moji specialitou je

Míchání Barokních parfémů

Do barokních replik, skleněných flakonů, od českých sklářů. Používaný design flakonů, byl původně určen pro Versailles ve Francii. Míchám historické směsi a původní vůně. Osobní setkání a komponování parfémů na adrese Svatojánského ateliéru (na objednání) nebo posílám parfém poštou.
Kontakt: svatojanskevune@post.cz